Úvod k zápisům z jednání výboru od založení r.1925

Zdravím všechny, kdo mapují nebo mají zájem o historii našeho sboru.

Od naší kronikářky mi byly zapůjčeny zápisy ze schůzí našeho sboru od jeho založení.

Vím,že spousta naších členů a ani já nezná přesně podrobnosti naši minulosti a nemá velkou možnost /jde o hodně historický materiál a logicky chráněný/ se dostat k archivním materiálům, proto bych je chtěl zde v sekci historie zveřejnit. Jde o zkušební projekt, kde bych chtěl postupně zveřejnit zápisy z naší minulosti. Tyto zápisy nebudou až do současnosti, ale zatím předběžně asi do roku 1950. Možná je ukončíme ještě dřív. Bude záležet na ohlasu popřípadě kritice z řad naších členů. Chci upozornit, že zápisy jsou zde přepisovány ze zápisníků schůzí v plné verzi a ve „staročeštině“. Jelikož i neovládám a nevím do jaké míry zapisovatelé dělali chyby, jde o plnou verzi tak jak je napsaná /včetně háčků a čárek nad písmeny/. Samozřejmě i při přepisu může dojit k chybám, za což se omlouvám. Je v nich na zdejší poměry spousty nepochopitelných věcí, které byly v té době samozřejmostí. Zdůrazňeji slovíčko POSTUPNĚ.

Děkuji za pochopení
Dalibor Velčovský

Napsat komentář