Výjezd 6 – Záchrana osob a zvířat, záchrana zvířat – Vyšní Lhoty 19. 5. 2023

IMG_5526

Dne 19.5.2023 v 16:45 hod. jsme byli povoláni na „Záchrana osob a zvířat, záchrana, odchyt zvířat, mele se ve splavu zvíře“ Vyšní Lhoty – Jez. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že jde o nafouklé mrtvé zvíře ve víru splavu. Kolegové z HZS Nošovice nafoukli člun a mrtvé zvíře vylovili. Šlo o bobra. Po 30 minutách se jednotka vrátila na základnu, aby za dalších 15 min. byla povolána zpět a bobra si odvezla na základnu, z důvodů že HZS nesmí přepravovat mrtvá zvířata. Protože jde o chráněného druha, byli povoláni na naší základnu zaměstnanci CHKO Beskydy a životního prostředí, kteří si měli bobra převzít. Ti situaci vyhodnotili tak, že Jez se nenachází v CHKO Beskydy, bobr je nafouklý a požádali o povolání místní myslivecký spolek, aby bobra „ekologicky“ zlikvidoval. Tento to odmítl, že nemohou zlikvidovat chráněný druh a že ať si jej převezme odbor životního prostředí. Po dohadování došlo k domluvě, že myslivecký spolek bobra do pondělí zachladí a poté si ho převezme odbor životního prostředí a vyhodnotí na co umřel. Jednotka se i s bobrem vrátila v 18:00 na základnu.

Předběžná škoda: 0,-

Povolané jednotky: HZS Nošovice a JSDH Vyšní Lhoty,

Povolaná a použitá technika: CAS 30 Scania a MB Sprinter

Účast: 4 členů – Aleš Kurek, Ladislav Rozehnal ml., Aleš Wczelka a Dalibor Velčovský

Foto:
https://www.rajce.net/a18491506

Napsat komentář