Výjezd: Požár, lesní, polní porost, tráva – Prašivá – Vyšní Lhoty 5.8.2016


Dne 5.8.2016 v 11:40 jsme byli povoláni na „Požár, lesní, polní porost, tráva“ u kostelíka na Prašivé. Došlo k rozhoření ohnišť po vypalování, které zde bylo provedeno v úterý, tedy tři dny po tomto vypalování. Jde o nový výsek pro paragliding, který se nachází kousíček pod farou a kostelíkem na Prašivé a hrozilo mimo jiné, při silném větru, že by mohlo dojít k jejich zasažení . Pronajímatel tohoto výseku, sám ohlásil tuto událost. Po dvou hodinách jsme se vrátili na základnu.
Předběžná škoda: 0,-

Povolané jednotky : HZS Nošovice, JSDH Vyšní Lhoty, JSDH Nošovice

Povolaná a použitá technika: Tatra CAS 32
Účast: 4 členů – Libor Koláček, Aleš Kurek, Ladislav Rozehnal ml. a Dalibor Velčovský

Video zde:

Napsat komentář