Výjezd: začínající požár střechy 22.2.2013


Dne 22.2.2013 v 1:37 hod. jsme byli povoláni na začínající požár střechy od komína chaty ve Vyšních Lhotách č.p.4 (část Kršle). Tato událost byla nahlášená majiteli, kteří na chatu dorazili ve čvrtek večer. Po zatopení v kamnech si majitelka asi kolem 22 hodiny začala všímat smradu. Ze začátku to přisuzovali studenému komínu a tím slabému odvodu kouře. Asi kolem půl druhé si všimli,že jim doutná trám u komína. Po příjezdu na místo 2:00 hod. došlo k samotnému zásahu .Členové HZS Nošovice muselí trám dostat ze zdi a po hodině a půl vysekávání ho uhasili. Druhá skupina pro jistotu zkoušela čistotu komína. Bylo zjištěno, že komín je čistý. Předběžná škoda vyšetřovatelem HZS byla stanovena na 65 000,- Kč.Díky ducha přítomnosti majitelů nedošlo k větší škodě a naštěstí nebylo nutno ve velmi špatně přístupném terénu natahovat proudy z vodou.Po dvou hodinách jsme zásah ukončili a vrátili se na základnu.

Povolané jednotky : HZS Nošovice, SDH Vyšní Lhoty, SDH Raškovice.

Použitá technika: Tatra 148

Účast: 4 členů. Mirek Očadlý, Libor Koláček, Dalibor Velčovský, Tomáš Šebesta.

Video a foto se zpracovává.(Snad bude něco k použítí).

Napsat komentář