Výcvik jednotky v poskytnutí první pomoci – Vyšní Lhoty 11.2 a 10.3.2024

IMG_7503

Ve dnech 11.2.a 10.3.2024 se konal výcvik naší jednotky v poskytnutí první pomoci. Náš dvorní záchranář br. Ladislav Rozehnal ml. ve spolupráci s br. Janem Zatloukalem připravili dvoudenní školení v první pomoci. V únoru šlo o teoretickou přípravu no a v druhé březnové neděli o praktický výcvik. Ten spočíval v simulaci první pomoci v terénu.Zapojeni byli jak členové jednotky, tak naši budoucí členové jednotky z řad dorostenců. Láďa vymyslel pět stanovišť na různých místech naší obce. Stanoviště č.1 bylo u MŠ a spočívalo v ošetření amputované ruky při velké ztrátě krve. Stanoviště č.2. obsahovalo úraz el. proudem u hasičské zbrojnice. Stanoviště č.3. simulovalo pád parašutisty na strom a poté na zem v Kamenitém. Stanoviště č.4. záchrana matky s dítětem z vody a následná resuscitace v místní části Kršle. Stanoviště č.5. spočívalo ve vyhledávání osob v zakouřené místnosti v naší zbrojnici. Úkoly to byly náročné. Nicméně forma výcviku v terénu, byla vyhodnocena jako vynikající nápad. A to jak v přípravě, tak v realizaci. Všechny zúčastněné to nesmírně bavilo. Tímto děkujeme br. Láďovi Rozehnalovi ml. za skvělou přípravu a realizaci. Zároveň br. Honzíkovi Zatloukalovi za pomoc s přípravou. Také se omlouváme občanům, kteří mohli nabýt dojmu, že šlo o skutečný zásah.

Foto:
https://www.rajce.net/a18961576

Napsat komentář