Dorostenecký kemp – Jánské Koupele 6. 8. 2023

04BDD192-01DC-4CAE-AFEF-D9055C48F03A_1_105_c

Ve dnech 6.8.2023 – 13.8.2023 a 14.8.2023 – 16.8.2023 se dva naší dorostenci zúčastnili dorosteneckého kempu, který je primárně určen k výcviku do výjezdové jednotky. Skládá se ze dvou částí, které na sebe navazují. Šlo o Jana Čagalu a Tomáše Velčovského. V loňském roce tento kemp absolvoval Jakub Velčovský. Tento kemp je organizován krajským sdružením hasičů MSK, HZS MSK a SOŠ a VOŠ FM a je určen pro členy SDH. Jak již bylo napsáno výše, jde o přípravu do výjezdové jednotky a kdy kluci a holky absolvují přímý výcvik, tak aby mohli ihned po dovršení 18 let naskočit do výjezdové jednotky obce. Zároveň v druhé části absolvují fyzické a teoretické testy, kterými musí projít uchazeči k HZS. Kurzy jsou určeny pro 40 lidí z našeho kraje, rozdělených do čtyř skupin po deseti. Hlavní část spočívá ve výcviku na vodě, práce ve výškách (slaňování a lezectví ve skalách), požární ochrana, zdravověda i s videi ze skutečných zásahů bez cenzury, pořadová příprava, vyhledávání osob, obsluha radio stanic, polygon, ukázka jak vyprošťovat atd. V druhé části kluci museli projít fyzickou zátěží – 2 km běhu, 200 m bazénu, kliky, sklapovačky a speciální zátěžový test. Prostě hodně náročný fyzický a i psychický výcvik. Je nám ctí, že to kluci zvládli bez ztráty kytičky. Gratulujeme !!!

Foto:
https://www.rajce.net/a18648957

Napsat komentář