Rekonstrukce zasedací místnosti hasičárny, 2. etapa 2022

D9E0E6EF-1D43-413F-83CB-F8C4204012FB_1_105_c

Dne 10.7.2022 započala druhá část rekonstrukce naší zasedací místnosti hasičárny. Po první etapě, která probíhala v roce 2019 a jejíž součástí byla rekonstrukce první části zasedací místnosti. Zde byla zrekonstruována kuchyňka a obložení. Došla řada i na hlavní část zasedací místnosti. Nutno si uvědomit, že většina obložení byla z dob výstavby hasičárny z roku 1981. Po domluvě se starostou obce Mgr. Romanem Čagalou, který dal souhlas k přípravě realizace, jsme oslovili firmu Stolářství Lukáš Drozd z Hájova /okr. NJ/, která realizovala předchozí rekonstrukci, aby nacenila i druhou část. Probrali jsme co chceme a jak by to bylo možné vyřešit. Tím, že br. Aleš Wczelka je vyučený stolař, byla diskuze přímá a věcná. Největší problém byl, co se skrývá pod původním obložením. A že se opět skrývalo. V akci, tenkrát s názvem „Z“ se dělalo s tím co bylo a samozřejmě dle toho se i improvizovalo. I tak vše vydrželo 41 let. Klobouk dolů naším předkům. Doba šla dál a již bylo na čase rekonstruovat. Po schválení vedením obce jsme se vrhli na rekonstrukci. Ta spočívala ve výměně obložení, výrobu nových skříní pro MH, sport, výjezd a regálů v baru. Nutno podotknout, že to vše bylo plánováno v rámci rozpočtu na letošní rok. Byť ceny od plánování rapidně vzrostly a finální cena narostla. Vše začalo demolicí původního obložení zasedačky, chodby a zázemí baru. Ta trvala po večerech čtrnáct dní. Zde pomáhali br. Martin Sikora, Jana Ramíková, Aleš Wczelka a Dalibor Velčovský. Výměnu hliníkové elektroinstalace si vzal na starost br. Aleš Kurek. Pak přišly na řadu zednické práce /srovnávání a položení bočních obkladů/. To si vzal na starosti br. Zdeněk Kolář. Zároveň br. Po obkladech přišla na řadu stolařina v podání Fa stolářství Lukáš Drozd. Po dvou týdnech, byly stolařské práce hotové a začala ta nejhorší část a to malování a úklid. U malování se připojil další člen týmu a to br. Zdeněk Šostý. Po třech vrstvách malby, přišel na řadu finální úklid a nákup nových prvků. Svolala se brigáda na sobotu, kdy účast nebyla moc hojná. Zde se přidaly sestry Petra Zatloukalová, Jana Čagalová, Pavla Velčovská a maminky našich mladých hasičů i s mladými hasiči. K nim se přidal i br. Roman Čagala. Cíl byl do 17:00 hod. mít hotovo. Což se z největší části povedlo. Děkujeme i br. Jiřímu Kokořovi st. za vyrobení nerezových prvků. Posledním bodem bylo doladění okrasných prvků. Vše se povedlo a my mohli v září hasičárnu zprovoznit. Děkujeme všem, kteří pomohli, přidali ruku k dílu a tím ušetřili obci prostředky a nám pomohli zvelebit naši hasičárnu. No a velký dík patří obci Vyšní Lhoty.

Foto:
https://www.rajce.net/a18099721

Napsat komentář