Den sv. Floriána – Vychyluvka /SK/ 31. 7. 2022

1550495231

Dne 31.7.2022 jsme se zúčastnili mezinárodního projektu HZS MSK (Ostravské hasičské muzeum) a Muzea Vychyluvka /okr. Čadca/. V rámci HZS MSK byly vybrány dvě jednotky, které měly reprezentovat MSK na této mezinárodní akci. Byla vybrána naše jednotka s CAS 30 Scania a jednotka z Jablunkova s CAS 30 Tatra Force 7. Obě tato vozidla patří k nejnovějším v našem okrese. Úkolem jednotek byla jak reprezentace aut, tak poté dynamická ukázka zásahu. Chlapi z Jablunkova to měli o to těžší, že je dva dny před touto akcí, povolali s CAS 30 Tatra 7 na lesní požár do Hřenska, takže museli improvizovat a vzít první vůz Tatra Terno. Po domluvě byl, také změněn styl ukázky. Této se ujmula naše jednotka, protože JSDH Jablunkov se ve 14:00 museli vrátit na základnu. Počasí bylo opravdu po celou akci velmi deštivé. Vyráželi jsme v 6:30 hod. od naší zbrojnice a po celou dobu pršelo. To se samozřejmě projevilo i na účasti diváků. Na místo jsme dorazili v 8:10 hod. Celá akce začínala v 9:00 hod. Auto jsme ustavili mezi ostatní vystavovanou techniku. Půda byla hodně podmáčená a auta byla zaparkována v mírném svahu na trávě, takže panovaly lehké obavy, ať náš 26 tunový kolos odpoledne vyjede. Naštěstí se tyto obavy potvrdili jako liché a bez zaváhání jsem vyjeli a ještě před koncem akce pomáhali s naší Scanii vytáhnout ostatní. Součástí této akce, bylo i žehnání praporu našich okresních partnerů DPO Čadca. Celá akce začala průvodem praporů, poté mší svatou s žehnáním praporu a slavnostním ceremoniálem. Odpoledne ve 13:00 hod. proběhla ukázka slovenských hasičů a ve 14:00 hod. přišla na řadu naše ukázka. V 16:00 hod. naše jednotka vyrazila zpět. Této akce se zúčastnili za JSDH Vyšní Lhoty bratři: Miroslav Očadlý ml.,Martin Motyčka, Ladislav Rozehnal ml., Aleš Kurek a Jiří Vereš. Za OSH FM starosta Dalibor Velčovský. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci našeho JSDH.

Foto: