Kurz bezpečné jízdy JSDH Vyšní Lhoty Libros 12.9.2019

IMG_1749
Dne 12.9.2019 od 15:00 hod. jsme se zúčastnili kurzu bezpečné jízdy v areálu firmy Libros v Ostravě.

Tento kurz je spolufinancován Moravskoslezským krajem a je naplánováno, že se ho zúčastní 702 strojníků JSDH z našeho kraje. Dále zde přispívá i obec, která jednotku vysílá (2 500,- MSK, 2500,- obec a 1 000,- Libros). Tento kurz jsme plánovali již od jara, ale časové vytížení nám určilo jediné datum a to 12.9.2019. Další kurzy budou ještě probíhat, ale nám začíná od 1.10.2019 hotovost pro fa Hyundai. Kurzu se zúčastnili čtyři členi naší jednotky a to velitel Miroslav Očadlý ml, Ladislav Rozehnal ml., Aleš Wczelka a Dalibor Velčovský. Kurz je určen vždy pro dva členy jednotky, ale bohužel vytíženost je neúprosná a my museli jet ve čtyřech. To hodně ovlivnilo počet jízd každeho člena. Nicméně jsme si opravdu užili a doporučuji všem si to vyzkoušet. Bohužel se projevila i zastaralost našeho vozového parku.Den před odjezdem jsme museli do servisu, abychom byli schopni do Ostravy dojet a vše odjet. Byť byli všichni unešeni z naší Tatry, tak za volantem už to taková hitparáda nebyla a lítost ostatních nad námi byla znát. Kolegové z automaty a my s prastarým manuálem. Zároveň jsme nebyli schopni dosáhnout max. rychlostí, ale boj jsme zvládli. Pro některé to byla i rozlučka s naší Tatrou, kdy pokud vše klapne, tak v příštím roce by naše jednotka měla disponovat novou cisternou. Dalibor Velčovský starosta SDH Vyšní Lhoty

Video

Napsat komentář